Palamutbükü

PALAMUTBÜKÜ’NDE TATİL

Palamutbükü, denizi, adası, oksijen deposu havası, ve uzun sahili ile sakin ve huzurlu bir tatil için tercih edebileceğiniz eşsiz bir yerdir. Palamutbükü, Datça Yarımadasında bulunmaktadır ve Datça merkezden yaklaşık 25km uzaklıktadır. Datça Yarımadasının uç kısmında bulunan Knidos Antik Kenti, Palamutbükü’ne kadar gelmişken mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Knidos Antik Kenti Ege ve Akdeniz’i birbirinden ayıran burunun olduğu yerdedir. Palamutbükü, Datça Yarımadasının güney kısmında, yani Akdeniz tarafındadır. Palamutbükü’nde sahil boyunca restoranlar ve sahil işletmeleri konumlanmıştır. Gündüzleri plajda deniz keyfi yapabilir ve akşamları da sahil turuna çıkabilirsiniz. Palamutbükü’nün şirin bir tekne barınağı vardır. Kışın çoğunlukla balıkçı tekneleri bulunsa da, yazları yatlar, kotralar ve guletler tarafından doldurulmaktadır.

“Tanrı yarattığı kulunun uzun ömürlü olmasını isterse, Datça yarımadasına bırakır” – Strabon

Palamutbükü’nün Tavşan Adası adı verilen küçük bir adası bulunmaktadır. Palamutbükü’nün bitişiğinde bulunan Akvaryum (Gerence) mutlaka görülmesi gereken, hatta uğramışken yüzülmesi gereken muhteşem bir büktür.

Palamutbükü yazları oldukça sıcaktır, ancak nem oranı çok düşüktür ve bundan dolayı sıcaktan bunaltmayan muhteşem bir havası vardır. Palamutbükü’nün iç kısımları badem ve zeytin ağaçlarını barındırmaktadır. Ayrıca çevre köylerde ve Palamutbükü yolu boyunca badem ve zeytin ağaçlarını görebilirsiniz.

Tagged: Tags

2 Thoughts on “Palamutbükü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir